Home » Discontinued » Vestax PDX-2000MkII

Vestax PDX-2000MkII

Vestax PDX-2000MkIIProNa úspěch legendární série Vestax PDX-2000 navazuje modelová řada Vestax PDX-2000MkII. Oproti původním gramofonům zde odošlo k celé řadě technických vylepšení. Šasí gramofonu je tvořeno tvrzeným ABS polymerem s důmyslným systémem vnitřních torzních vzpěr a výztuh, který umožňuje dobrou izolaci od nežádoucí zpětné vazby. Upgradem na tomto gramofonu prošly "nohy" gramofonu. Jejich jádro nyní tvoří speciálně tvarovaná amorfní pryž pro účinné absorbování nežádoucích otřesů a speciální vzduchová kapsa, která zabraňuje vzniku zpětné vazby na velmi nízkých frekvencích.

Extrémně výkonný 24-pólový synchronní DC motor Direct Drive s Quartz systémem a točivým momentem (až 4,7 kg/cm) dosáhne konstantní rychlosti za 0,5 sec. po stisku tlačítka Start. Otáčky motoru jsou snímány a neustále kontrolovány pomocí digitálního serva. Díky této technologické inovaci, kombinaci DC motoru s digitálním servem a úpravou celého odlitku talíře gramofonu sníženého na výšku 7 mm japonský Vestax optimalizoval poměr mezi vlastní hmotností gramofonového talíře a jeho setrvačností. Gramofon má velký alfanumerický LED displej, zobrazující parametry pitch a zvolené otáčky. Lineární 100 mm fader reguluje pitch v rozsahu ±10%, druhý lineární 45 mm fader upravuje hodnotu pitch v rozsahu ±50%. Kombinací obou dvou pracujeme s rozsahem změny rychlosti až 60%. Další funkcí gramofonu je zpětný chod nebo Quartz Lock.

Gramofon je vybaven výškově nastavitelným lineárním raménkem s Anti Skipping Tone-arm System (A.S.T.S.) pro co nejlepší zvuk a minimalizování namáhání hrotu přenosky fyzikálními odstředivými a dostředivými silami, které působí na hrot snímající drážku gramodesky při jejím otáčení. A.S.T.S. Lineární raménko zajišťuje vysokou kvalitu zvuku a stabilní proces snímání záznamu z gramodesky. Celý tento originální systém A.S.T.S. je vyroben z kvalitní hliníkové slitiny a byl navržen zkušenými vývojáři speciálně pro Vestax. Systém A.S.T.S. je celosvětově oblíben, což svědčí o jeho kvalitě a Vestax jej má samozřejmě chráněn US patenty.

U gramofonu lze nastavit dva základní režimy řízení točivého momentu. Jednak rychlost rozběhu gramofonového talíře a jednak moment zastavení (elektronická brzda). Libovolný poměr těchto dvou parametrů lze nastavit pomocí dvou otočných faderů. Akcelerace brzdného momentu motoru a elektrické brzdy, čili zastavení nebo rozběhu talíře gramofonu je důležitá zejména pro uživatele, kteří gramofony využívají k aktivnímu performance mixování.

 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

  • gramofon s přímým pohonem Direct Drive, Quartz System
  • extrémní točivý moment motoru, řízeného digitálním servem
  • optimalizace poměru mezi hmotností talíře a točivým momentem motoru, o 7 mm snížený talíř
  • dva lineární fadery plynulé změny otáček: 100 mm (pitch ±10%) a 45 mm (pitch ±50%)
  • regulace točivého momentu a nastavení momentu záběru elektrické brzdy talíře
  • tlačítko zpětného chodu motoru, LED indikace volby nominálních otáček
  • výškově nastavitelné lineární raménko A.S.T.S. (Anti Skipping Tone arm System, US patent)
  • výstup TRS 3,5 pro dálkové ovládání (START/STOP)
  • robustní konstrukce gramofonu

 

TECHNICKÉ PARAMETRY:

Motor synchronní DC motor, Quartz System, řízení otáček prostřednictvím digitálního serva
Typ pohonu Direct Drive
Točivý moment 4,7 kg/cm
Nominální otáčky 33⅓ ot/min, 45 ot/min
Náběh otáček <0,5 sec. (33⅓ ot/min) 70°
Kolísání otáček <0,07% W.R.M.S
Pitch / Ultrapitch ±10% / ±50%
Typ raménka lineární ASTS (Anti Skipping Tone arm System)
Max.přítlak na hrot 7 g
Frekvenční rozsah 20 Hz – 20 kHz (±3 dB)
Přeslech >65 dB
Odstup S/Š >78 dB (IEC 98WTD)
Napájení AC 100 V - 230 V, 50/60 Hz.
Příkon 40 W
Rozměry 454 x 162 x 365 mm
Hmotnost 9,5 kg
Příslušenství LED lampička DC 12 V/20 mA

 

DOKUMENTY KE STAŽENÍ:

Paid Service User ManualVestax PDX-2000MkII - manuál (1,1 MB)

 

FOTOGALERIE:

Add comment

Second most large city in Japan?

The highlighted fields are mandatory.